Financie Dnes

Web o peniazoch, financiách pre mladých a biznise

PR

Jazdenie na bicykli – aké sú výhody a koľko vďaka nemu ušetríte

Premýšľate nad všetkými výhodami, ktoré vám prinesie jazdenie na bicykli? Okrem pozitívneho vplyvu na zdravie, vďaka bicyklu aj poriadne ušetríte. Presnú sumu vám určite nepovieme, ale skúste si to s nami prepočítať, koľko ušetríte a ako pomôžete vášmu zdraviu vďaka bicyklu.

 

 

Jazda na bicykli je ekologickejšia aj ekonomickejšia

Bez dopravného prostriedku sa dnes ľudia vo veľkých mestách neozaobídu. S autom sú však spojené mnohé výdavky:

  • nákup vozidla,
  • pohonné hmoty,
  • oleje a ďalšie tekutiny,
  • servis,
  • parkovanie.

Existuje jednoduchý spôsob, ako môžete znížiť svoj rozpočet. A to prinajmenšom počas teplejších mesiacov. Bicykel predstavuje jednoduchšie, zdravšie a najmenej nákladné riešenie presunu z miesta na miesto.

 

9 dôkazov o tom, že jazdou na bicykli ušetríte

1. Nemusíte nakupovať pohonné hmoty

Benzín, nafta a plyn predstavujú pre vodičov áut veľké náklady. Benzín stojí okolo 1,30 eura za liter. Na 100 km bežné auto spotrebuje 5.8 litra. Pri aktuálnej cene za liter, vás teda 100 km bude stáť približne 8 eur. Zatiaľ čo jazda bicyklom je úplne zdarma.

2. Menej opotrebenia vášho vozidla

Každý kilometer, ktorý prejdete autom, opotrebováva vaše pneumatiky a brzdy. Spotrebovávate motorový olej a kvapalinu stierača čelného skla. Inými slovami, stojí vás to peniaze. Čím menej jazdíte, tým viac ušetríte. Kolesá na bicykli tiež vyžadujú údržbu, ale sú oveľa lacnejšie. Časom sa o svoj bicykel naučíte starať sami, čím ušetríte aj za servis.

3. Kúpa a údržba bicyklov je lacná

Jazda na bicykli - koľko ušetríte

Dobrý bicykel kúpite za pár stoviek dolárov. Na bezpečnú jazdu ešte potrebujete:

  • prilbu,
  • zvonček,
  • svetlo,
  • zámok,
  • olej na reťaz.

4. Nebudete platiť za kardio

Ak jazdíte na bicykli väčšinu dní v týždni, nebudete potrebovať žiadne fitko ani skupinové cvičenie. Cyklistika je skvelé kardio cvičenie, ktoré spaľuje kalórie.

5. Posilnená imunita

Pravidelný pohyb je kľúčom k zdravému telu. A to, že ho budete vykonávať na čerstvom vzduchu len znásobuje efekt.

6. Zvýšite svoju produktivitu

Chcete sa viac sústrediť a byť viac produktívny? Cyklistika, alebo akékoľvek cvičenie, znižuje stres a zvyšuje produktivitu. Pri jazde na bicykli vypnete a mozog naladíte na produktívny deň. Po stresujúcom dni v práci si znova oddýchnete počas cesty domov.

7. Parkovanie je zadarmo

Jazdenie na bicykli - parkovanie

V závislosti od toho, kde bývate, je parkovanie vozidla vysokým nákladom, hlavne vo veľkých mestách. Bicykle môžete na uliciach parkovať zadarmo. Ak dochádzate do práce, pravdepodobne si bicykel budete môcť nechávať na recepcii alebo v šatni.

8. Nebudete nakupovať zbytočné veci

Pokiaľ každý deň používate bicykel, viete, že občas s ním musíte ísť aj nakúpiť. A keďže nákup zrejme ponesiete na chrbte v ruksaku, budete sa snažiť nakúpiť len to najnevyhnutnejšie. Čo je vlastne ideálne, nakoľko žiadne zbytočnosti nepotrebujete.

9. Nenákladné trávenie voľného času

Akonáhle začnete jazdiť na bicykli do práce pravidelne, určite sa vám zapáči ten pocit, kedy máte vietor vo vlasoch, a to doslova. Cyklistika je skvelá voľnočasová aktivita a stane sa z nej vaše hobby. Zabaľte si do ruksaku obed na piknik a vezmite rodinu či priateľov na nové miesto. Vydať sa môžete aj na cestu na horských bicykloch, aby ste zažili trocha celodenného dobrodružstva. Zacvičíte si, strávite čas na čerstvom vzduchu a zabavíte sa. A to všetko zadarmo.

 

Vplyv na ľudské zdravie ako aj vašu peňaženku je teda nepopierateľný. Telu doprajete pravidelný pohyb a ono sa vám zavďačí zdravím. A pritom ešte pekne ušetríte. Na bicykli takisto vypnete, čím si doprajete duševnú pohodu. Jazdou na bicykli nezaťažujete ani životné prostredie.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: unsplash.com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Financie Dnes