Financie Dnes

Web o peniazoch, financiách pre mladých a biznise

Osobné financieŠetrenie

Potrebujete právnu pomoc? Kedy ju môžete využiť bezplatne?

Takmer každá fyzická a najmä právnická osoba sa niekedy stretne s problémom, ktorého riešenie vyžaduje právnu pomoc. Vysoké náklady na právne poradenstvo v mnohých prípadoch neprichádzajú do úvahy a vtedy je najlepšie využiť právnu pomoc bez poplatkov.

 

 

Bezplatná právna pomoc  má za úlohu dávať rady na právne otázky a problémy, ktorými klienti prechádzajú. V dnešnej dobe začíname svoju cestu za riešením najčastejšie na internete, kde sa v mnohých prípadoch ponúka právna pomoc online.

Táto právna pomoc bez poplatkov predstavuje zjednodušenie zložitého právneho textu do reči vhodnej pre osobu či firmu. Jej súčasťou sú v mnohých prípadoch i kontroly zmlúv, či vypracovanie krátkych zmlúv.

 

Bezplatná práva pomoc – čo predstavuje?

V prípade jednoduchých právnych vecí a úkonov, je možné poskytnúť právnu radu rýchlo a bezplatne. Ľudia i firmy často využívajú internet a prostredníctvom článkov či námetov v diskusiách sa pokúšajú nájsť odpovede na svoj právny problém.

Na druhej strane, toto snaženie je v mnohých prípadoch neúspešné. Z právneho hľadiska je dôležité zamerať sa na špecifiká prípadu, detaily a problém preskúmať. Ak hľadáte právne odpovede na internete, či už je to fórum alebo online právna poradňa, nestačí len čítať. Je potrebné sa zapájať a vyhľadať pomoc, prípadne si dohodnúť osobné stretnutie s právnym poradcom.

Na mnohých portáloch sa pohybujú ľudia bez právneho vzdelania, ktorých rady rozhodne nie sú na rovnakej úrovni, ako rada od právneho poradcu. V tom prípade môžete získať zlý pohľad na váš problém a riadiť sa radami či postupmi, ktoré nie sú správne.

 

 

Právnik sa pozrie na špecifiká vášho prípadu

Pri riešení právneho problému je preto potrebné kontaktovať právneho poradcu. I napriek tomu, že vaši známi mohli riešiť podobný problém ako vy a radia vám postup, ktorý sa v ich situácii osvedčil, u vás to platiť nemusí.

Človek bez právneho vzdelania v mnohých prípadoch prehliadne dôležité skutočnosti a informácie, ktoré má k dispozícii, už nemusia byť aktuálne. Váš prípad môže byť z právneho hľadiska posudzovaný úplne odlišne než prípad, na ktorý ste narazili predtým. Pomoc bezplatnej právnej poradne oceníte i pri zakladaní novej spoločnosti.

Právne poradenstvo zadarmo

 

Čo neposkytuje bezplatná právna pomoc?

Bezplatná právna pomoc neposkytuje odpovede na zložité právne problémy, ktoré si vyžadujú pozornosť a prácu právneho zástupcu či poradcu. V prípade, že sa stretávate so skutočne zložitým problémom, vyhľadajte právneho zástupcu, ktorý sa vášmu problému bude venovať a navrhne vám najvhodnejšie riešenie vášho problému.

 

 

Kde nájdem bezplatnú pomoc?

Vo všetkých krajských mestách Slovenska i mnohých ďalších fungujú Centrá právnej pomoci. Centrum právnej pomoci je štátna organizácia, ktorá ponúka pomoc v právnych administratívnych veciach, v azylových záležitostiach, ale nápomocné je i pre oznamovateľov trestnej činnosti. Sídla sa nachádzajú na 15 miestach, napríklad v Košiciach na Murgašovej 3 či v Bratislave na Námestí slobody 12.

Právne poradenstvo bezplatne vám poskytnú aj mnohé advokátske kancelárie prostredníctvom svojich webov. Napríklad advokátska kancelária OS Legal, ktorá poskytujú právne služby v Bratislave a iných mestách Slovenska, ponúka na webe https://oslegal.sk/ bezplatnú právnu pomoc v jednoduchých právnych veciach i pri zakladaní či rušení firmy alebo vypracovávaní a kontrole jednoduchých zmlúv a žalôb.

Nápomocná je i stránka Slovenskej advokátskej komory sak.sk, kde nájdete zoznam právnikov z rôznych oblastí, ktorí poskytujú bezplatné právne rady.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Financie Dnes. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta financií, úspor, osobných financií a podnikania.