Financie Dnes

Web o peniazoch, financiách pre mladých a biznise

Peniaze

Nízke sebavedomie prináša nedostatok peňazí. Ako ho zvýšiť a mať viac peňazí?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sú prepojené peniaze a sebavedomie? Cesta vedie oboma smermi. Sebavedomejší ľudia často viac zarábajú, pretože sú si vedomí svojej hodnoty a nie sú ochotní pracovať na mieste, kde si ich nevážia.

 

 

Ako sú prepojené peniaze a sebavedomie

Kľúčom k úspechu takýchto ľudí je, že veria vo vlastné sily a schopnosť zlepšiť svoju situáciu. Veria, že ak prídu o prácu, nájdu si inú, pretože veria vo svoje kvality. A ak by sa aj objektívne mohlo zdať, že konkrétny človek nie je až taký schopný pracovník, vyššie spomínaná viera mu pomáha skúsiť to napriek tomu. Takto unikajú peniaze pomedzi prsty nesebavedomým ľuďom.

 

Míňanie peňazí s cieľom zvýšiť sebavedomie

Druhou stranou mince je míňanie peňazí s cieľom zvýšiť svoje sebavedomie. Nové oblečenie, tony kozmetiky a make-upu, drahé autá, domy, byty, bazény, najnovšia technika, šperky… Všade viditeľné značky vecí, vďaka ktorým sa dostávame aj do dlhov, plastické operácie – myslím, že netreba pokračovať. Snaha o povrchnú dokonalosť ešte nikomu nepriniesla zdravé sebavedomie a nepodporila ho v prirodzenej miere sebalásky.

 

“Snaha o povrchnú dokonalosť ešte nikomu nepriniesla zdravé sebavedomie a nepodporila ho v prirodzenej miere sebalásky.”

Nízke sebavedomie - ako zvýšiť?

 

Ako zvýšiť svoje sebavedomie a mať viac peňazí?

Pripájame 4 rady, ako svoje sebavedomie zvyšovať a na základe toho sa dostať aj do lepšej finančnej pohody.

 

1. Starajte sa o seba

Keď človek dobre vonia, má na sebe vkusné a čisté oblečenie, umyté vlasy a upravené nechty, hneď sa cíti omnoho sebavedomejšie. Znie to ako samozrejmosť, ale koľkokrát ste sa vybrali do obchodu a v duchu sa pritom modlili, aby ste nestretli žiadneho známeho? Bonusové body dostane každý, kto sa pravidelne stará o svoju pokožku a aspoň raz mesačne si dopraje masáž a iné príjemné procedúry.

2. Jedzte zdravšie

Nebuďte príliš striktní, to sa nevypláca. Ale ak je to možné, jedzte veľa zeleniny, ovocia, málo rafinovaného cukru a pite veľa vody. Keď jeme zdravo, tvoria sa nám v tele tzv. hormóny šťastia, vďaka ktorým sa cítime a vyzeráme lepšie. Sebavedomie tak aicky stúpa.

3. Prestaňte sa kritizovať

Najväčšieho nepriateľa si nosíme všade so sebou a vidí nás aj v tých najintímnejších momentoch. Tichý hlások vo svojej hlave, ktorý vás neustále za všetko kritizuje, prepnite na inú frekvenciu. Pochváľte sa, buďte k sebe milí a pýtajte sa, čo by ste v danej situácii povedali svojmu priateľovi či priateľke. Boli by ste takisto kritickí?

4. Vzdelávajte sa

Nikdy nie sme natoľko vzdelaní, aby sme nemohli vyskúšať ďalší kurz, nový jazyk alebo zážitkový workshop. Učte sa to, čo vás baví a nepremýšľajte pri tom, či to súvisí s vašim zamestnaním. Nikdy neviete, kedy sa vám zídu nové možnosti a zručnosti. Vzdelávanie sa je praktická forma sebalásky, pri ktorej rastie vaša myseľ i sebavedomie. S chuťou do toho!

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Financie Dnes. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta financií, úspor, osobných financií a podnikania.